PIASKOWANIE

Najlepsi fachowcy
od piaskowania

Potrzebujesz piaskowania? Zadzwoń do nas!Piaskowanie

Proces potocznie zwany piaskowaniem, czyli czyszczenie strumieniowo ścierne, polega na podaniu ścierniwa pod wysokim ciśnieniem, którego cząsteczki rozpędzone do prędkości prawie 1000km/h uderzają w czyszczoną powierzchnię.

Do czyszczeń używamy szerokiej gamy rodzajów ścierniwa w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać i rodzaju czyszczonej powierzchni. Piaskujemy stacjonarnie w komorze zamkniętej elementy o długości do 2,5m, oraz w terenie

Posiadamy nadto unikatowy mobilny zestaw Soda Blasting który oprócz tradycyjnych ścierniw wykorzystuje do czyszczeń sodę, czyli ścierniwo absolutnie bezpieczne, nie degradujące czyszczonych powierzchni.Piaskujemy stal, kamień, aluminium, beton i drewno.Skuteczne czyszczenie trudnodostępnych miejsc, wyjątkowo silnych zabrudzeń bądź elementów, których nie można umyć dostępnymi na rynku detergentami, to najczęściej praca ze ścierniwami wypuszczanymi na brudną powierzchnię pod bardzo wysokim ciśnieniem. Do pracy używamy jedynie markowego, nowoczesnego sprzętu Soda Blast System, dzięki czemu wyrzut sody lub piasku następuję z prędkością 965 km/h. To sprawia, że ścierniwo dokładnie rozbija zabrudzenia znajdujące się na czyszczonej powierzchni. Radzi sobie z rdzą, starą farbą, kurzem, porostami, lakierem, smogiem, zaciekami z deszczu oraz wieloma innymi, ciężkimi do usunięcia plamami. Piaskowanie sodą to jedna z najbardziej ekologicznych metod mycia dużych elementów maszyn czy elewacji.
Duże zakłady produkcyjne, bez utrzymania urządzeń w odpowiednim stanie technicznym, narażone są na przestoje. Piaskowanie stali pozwala na bardzo szybkie czyszczenie maszyn, zbiorników przemysłowych, elementów konstrukcyjnych, a także dużych pojazdów, takich jak samoloty. Główną zaletą tego sposobu mycia jest:
  • krótki czas niezbędny na dokładne usunięcie zabrudzeń,
  • czyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc,
  • brak uszkodzeń powierzchni — ścierniwo, którego używamy, nie rysuje stali i nie przyspiesza powstawania korozji.
Piaskowanie znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie istotą czyszczenia jest nieuszkodzenie powierzchni oraz wysoka skuteczność. Z piaskowania sodą korzystają nie tylko firmy i przedsiębiorstwa przemysłowe, ale także osoby prywatne czy instytucje. Po nowoczesne sposoby mycia sięga się również przy renowacji budynków z cegły, zaniedbanych posadzek lub murów z kamienia i elewacji drewnianych. Czyszczone elementy odzyskują dawne kolory, z powierzchni znika kurz, glony, mchy, smog, stara farba, a nawet graffiti. Wszystko to odbywa się bez moczenia wrażliwych materiałów czy wnikania ścierniwa w ściany budynku.
Warto wiedzieć, że choć piaskowanie pod wysokim ciśnieniem zazwyczaj dotyczy większych konstrukcji, właściwości tego ekologicznego sposobu mycia można wykorzystać inaczej. Doskonale nada się do czyszczenia:
  • elementów roweru,
  • karoserii samochodu,
  • felg aluminiowych,
  • posągów i pomników,
  • nagrobków,
  • ram motocykli oraz wielu innych.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat usługi lub umówić termin piaskowania — skontaktuj się z nami!